Atbrīvots no ienākuma nodokļa
Atrodiet gudrus profesionāļus
Saulės Baterijos, Fotovoltinės PlokštėsProjekta iesniegšana ir bezmaksas
Laimingas klientasPuikus susisiekimas, viskas vyko pagal planą, projektas pavyko kaip ir priklauso. Puikus darbas, labai malonus žmogus, tad rekomenduoju :)
Peter Š.Klientas
Kodėl Wilio?
33 514 registruotų specialistų
92 186 išspręsti projektai
4,8 iš 5 Vidutinis mūsų ekspertų vertinimas
226 512 TAIKYMO ĮRENGINIAI
Visos paslaugos
Visos paslaugos
Ar jums reikia paslaugos saulės, fotovoltinių plokščių srityje? Wilio padės surasti kokybiškus fotovoltinių ir saulės kolektorių gamybos ir montavimo ekspertus. Saulės energijos plokščių kaina dažniausiai priklauso nuo paslaugų spektro. Žr. daugiau informacijos apie paslaugas: laikančiąją konstrukciją ir pogarantinį aptarnavimą, kurį teikia vienas iš mūsų 21 607 šios kategorijos ekspertų
Taip pat žiūrėkite:Kainos. \ T
Naudinga informacijaKą reikia žinoti
Saulės, fotovoltinės plokštės
Koks skirtumas tarp saulės kolektorių ir fotovoltinių gaminių?
Ar supainioti nuo saulės kolektorių ir fotovoltinių gaminių skirtumo? Nepaisant to, kad jie dažnai yra keičiamieji, saulės kolektoriai ir fotovoltinės ląstelės yra dvi labai skirtingos saulės sistemos dalys. Norėdami sužinoti skirtumą tarp jų ir kaip naudoti naudojamą išraiškas, skaitykite toliau.
Fotovoltinių gaminių vaidmuo
Pirma, ištirsime fotovoltinių ląstelių vaidmenį saulės sistemoje. Saulės ląstelės gaminamos elektra per fotovoltiniu efektu, kai saulės šviesa sukuria elektros energiją tam tikrose medžiagose, atleidžiant savo išorinius elektronus.
Be pernelyg techninių, fotovoltinės ląstelės gali būti pagamintos iš monokristalinės arba polikristalinės medžiagos ir susideda iš kelių sluoksnių, iš kurių du puslaidininkiai yra svarbiausi viduryje. Į viršų puslaidininkis yra neigiamas sluoksnis, nes materialiniai atomai turi papildomų elektronų, kurie turi neigiamą mokestį. Priešingai, apačioje puslaidininkis yra teigiamas sluoksnis, nes materialuose atomuose trūksta elektronų.
Kai saulės šviesos stovi ant viršaus puslaidininkių, nemokami elektronai yra susijaudinami, jie išleidžia ir tada pritraukia į teigiamą sluoksnį po jais. Tarp šių dviejų sluoksnių yra suformuota kliūtis, nes abiejų sluoksnių laidininkai priversti elektronus praeiti į ląstelę ir sukurti elektros srovę.
Tada laidininkai atspausdina iš straipsnio į elektros krūvį, kuris užfiksuoja energiją, kuri buvo pagaminta fotovoltinė gaminys. Elektronai galiausiai įveskite ląstelę ir procesas kartojamas.
Saulės kolektorių vaidmuo
Kadangi fotovoltinės ląstelės sukuria tik ribotą energijos kiekį, yra sukurti saulės kolektorių pridėtą daug straipsnių. Keletas saulės elementų bendradarbiauja ir sukuria didesnes sroves, todėl daugiau energijos.
Be to, kartu sujungdami kelias ląsteles, plokštė yra apsauginė įvorė, skirta gaminių egzistavimui. Tai reiškia, kad saulės elementai yra mažiau linkę į išorinius veiksnius, įskaitant blogą orą, pvz., Šilį *.
Vienpusis elektros energija, kurią sukelia saulės kolektorių, yra nukreipta į centrinį keitiklį (arba mikro inverterį, priklausomai nuo jūsų sistemos nustatymo), kur jis konvertuojamas į kintamąją elektros energiją, kurią galima naudoti jūsų namams ir prietaisams.
Jūsų skydelyje esančių ląstelių skaičius priklausys nuo konkretaus pasirinkimo žymos ir dydžio, nors įprasta yra 60 ir 72 ląstelės vienoje skydelyje.
Kita koncepcija, su kuria galėtumėte susitikti, yra fotovoltinė sritis, kurią tiesiog pažymima sistema, kurią sudaro keli PV plokštės.
Fotovoltinė sistema kaip visuma
Kaip matote, fotovoltinės ląstelės ir plokštės yra neatsiejama ir glaudžiai susijusi saulės sistemos dalis. Fotovoltiniai gaminiai yra pagrindinis ingredientas, kuris sudaro saulės kolektorių, o saulės kolektoriai yra svarbi komponentas, kuris sudaro saulės sistemą.
Nors vienintelis fotovoltinis straipsnis gali konvertuoti saulės spindulius į elektros energiją, labai svarbu, kad skydas sujungtų ir nukreiptų daugelio straipsnių energijos produkciją su savo inverteriu ir namų ūkiu.
* Tai yra vienas dėl daugelio priežasčių, kodėl taip pat svarbu investuoti į aukštos kokybės saulės kolektorių. Jei naudojamas prastos kokybės plastikas arba gamybos procesas atliekamas žemos kokybės mašinomis arba rankiniu būdu, gali atsirasti delaminavimo procesas. Tai reiškia, kad tarp plastiko ir stiklo ryšys yra atskirtas, leidžiant drėgmei ir oro įsiskverbimui į skydelį, sukeldamas koroziją ir neišvengiamai visišką sistemos gedimą.
Kaip veikia saulės kolektoriai?
Kai kalbame apie saulės kolekcijas, svarbu atskirti du pagrindinius tipus:
• Fotovoltinės plokštės, kurios gamina elektros energiją
• saulės kolektoriai, naudojami šildymui
Saulės fotovoltinės plokštės
Fotovoltinės sistemos (PV) dažniausiai naudojamos saulės kolektorių sistemos. Fotovoltinės sistemos konvertuoja saulės šviesą tiesiai į elektros energiją.
Saulės ląstelės yra pagamintos iš puslaidininkių, pavyzdžiui, silicio, kuris sugeria saulės šviesą ir konvertuoja jį į elektros energiją.
Saulės elementai yra sujungti elektra ir suvynioti į rėmelį, kuris yra dažniausiai vadinamas saulės kolektoriu. Kai kartu sujungiate keletą saulės kolektorių, jie sukuria saulės lauką. Ir kai pridedate kabelius, konsolę, keitiklį ir tt, visa sistema sukuria saulės kolektorių.
Elektriniai laidininkai yra prijungti prie teigiamų ir neigiamų terminalų, tokiu būdu sukuriant elektros grandinę. Iš ten elektronai gali būti užfiksuoti elektros srovės (elektros) pavidalu. Šis srautas kartu su straipsnio įtampa (kuri yra jo įmontuoto elektrinio lauko ar laukų rezultatas) apibrėžia galią (arba galią), kuris gali sukelti saulės elementus, nes saulės kolektoriai konvertuoja saulės spindulius į elektros energiją.
Atskiros PV sistemos, prijungtos prie tinklo
Tinklo prijungtos sistemos naudoja vietinį platinimo tinklą, kad įsitikintumėte, jog niekada nebūsite elektros energijos. Jei jūsų namų saulės kolektorius gaminamas per dieną daugiau elektros energijos, kaip reikalauja jūsų namų ūkiui, tai galima eksportuoti šią perteklių energiją atgal į nacionalinį tinklą. Kita vertus, jei jums reikia daugiau elektros energijos, kaip jie padarė saulės kolektorius, jis gali jį tiekti.
Atskiros PV sistemos nėra prijungtos prie tinklo, bet įkraunant saulės sistemą. Šios baterijos nustato elektros energijos gamybą. Sukaupta elektros energija iš šių baterijų bus naudojama jūsų prietaisams valdyti. Atskiros sistemos naudojamos srityse, kurios negali būti prijungtos prie tinklo ir paprastai yra brangesnės už sistemas, prijungtas prie tinklo, nes saulės baterijos vis dar yra gana brangios.
Saulės akumuliatoriaus saugojimo sistemos
Saulės baterijos nustato saulės energijos pagamintą elektros energiją ir leidžia jį naudoti net vakare, kai jūsų saulės energijos plokštės nepateikia. Galite naudoti saulės baterijas, nepriklausomai nuo to, ar esate prisijungę prie tinklo, ar ne.
Saulės baterijų laikymo išlaidos nėra mažos, nuo 1 360 iki 6800 EUR, priklausomai nuo dydžio ir talpos. Tačiau technologinė pažanga lemia naujų sprendimų metus ir tikriausiai sukels saulės akumuliatorių kainų sumažėjimą.
Saulės šilumos kolektoriai
Saulės šiluminės plokštės naudoja saulės šviesą šiluminiam vandeniui, kuris laikomas cilindre, kuris gali būti naudojamas šildymui namai. Saulės šiluminės plokštės yra montuojamos ant stogo, taip pat saulės PV plokštės, tačiau jie atrodo šiek tiek skirtingi, nes jie turi daugiau vamzdžių, kurie šilta vandenį vietoj gaminių. Susijusi technologija yra termodinaminės plokštės, kurios ištraukia šilumą nuo aplinkos oro.
Saulės šiluminės terminės ir termodinaminės plokštės gali būti naudojamos patalpoms šildyti, kuri dažniausiai užtikrina karšto vandens poreikius namų ūkiams.
Ar saulės kolektoriai yra veiksmingi?
Saulės kolektoriai yra labai veiksmingi. Nors saulėtose dienose saulės kolektorių efektyvumas yra didesnis saulėtomis dienomis, jiems nereikia tiesioginių saulės spindulių iki jų darbo. Saulės kolektoriai taip pat gali sukelti didelę elektros energijos kiekį drumstų dienų ir žiemos sezono metu.
Tiesą sakant, saulės kolektoriai yra labiau tinkami šaltesnėse vietose. Saulės kolektoriai gali perkaisti karštomis šalimis ir sumažina jų veiksmingumą. Todėl mūsų platumos oras yra idealus saulės kolektorių optimaliai.
Saulės kolektoriai taip pat yra veiksmingi šalyse, kur daug sniego
Fenomenonas, vadinamas "Albedo efektu" sukelia saulės kolektorių, kad būtų labai veiksminga sniego klimate. Baltas snaigė atspindi saulės šviesą, todėl galima pagaminti daugiau elektros energijos. Kad sistema veiktų, būtina pirmiausia pašalinti sniegą nuo saulės kolektorių. Jei jūsų plokštės yra padengtos, jų efektyvumas bus sumažintas.
Tipiškas komercinis saulės modulis turi 15-20% efektyvumą. Viena iš svarbiausių FV pramonės uždavinių yra pagerinti saulės modulių veiksmingumą mažinant straipsnio išlaidas.
Natūralu, yra daug veiksnių, kurie gali paveikti saulės kolektorių efektyvumą, nuo saulės kolektorių po žvejybos ir sezoniškumo.
4 veiksniai, turintys įtakos saulės kolektorių efektyvumui
Jūs tikrai norite maksimaliai padidinti saulės kolektorių efektyvumą, kad būtų kuo geriau išnaudotos jų investicijos į juos ir sumažinti jų išlaidas energijos sąskaitoms. Pagrindiniai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra išdėstymas, nuolydis, kryptis, stogo, saulės kolektoriaus dydžio ir administracinės priežiūros tinkamumas.
Vieta, kampas ir kryptis
Yra PV sistema, įdėta ir linkusi, kad saulės elementai gali užfiksuoti didžiausią saulės spindulių kiekį? Tai idealiai tinka užtikrinti, kad jūsų saulės kolektoriai būtų veikiami saulės spindulių nuo 9:00 iki 15:00.
Jūsų stogo tinkamumo vertinimas saulės kolektorių yra esminis žingsnis nustatant sistemos efektyvumą. Jūsų stogo orientacija ir kampas turi daug bendrų su kiek saulės šviesa jūsų plokštės gauna.
Optimali kryptimi saulės kolektoriams yra į pietus, o tai reikštų, kad plokštės yra veikiamos saulės spindulių kiek įmanoma.
Jei jūsų stogas neturi optimalios orientacijos ir kampo, galite įdiegti konsolius, kad būtų šiek tiek reguliuoti kampą. Tačiau tegul tai vertina MCS sertifikuotas montuotojas.
Jei namo vieta yra neopimiškai (pvz., Turi dalinius atspalvius arba specialų stogo kampą), namų savininkas gali maksimaliai padidinti elektros energiją iš savo lauko, naudojant mikroinvertorių ar vienpusio optimizatorių vietoj įprastinių inverterių, kurie yra naudingesni dideliems saulės ūkiams . Dauguma saulės diegimo vartotojai siūlo vieną ar abu šias parinktis, nes vengia nuostolių dalinio atspalvio. Taip pat galite naudoti "Google" sketchup ir sužinoti, kaip didelis medžiai yra jūsų namuose.
Stogo tinkamumas
Svarstant saulės kolektorius jūsų stogui, svarbu atsižvelgti į tai, ar stogas yra pakankamai stiprus, kad suvienytų saulės sistemos mastą. Pavyzdžiui, 4 kW galios sistema paprastai turi 16 250 W maitinimo plokštes, kurios sudaro bendras svoris apie 280 kg.
Šiandien dauguma medžiagų tinka išlaikyti saulės kolektorius - tik skalūnų ir medinių stogų gali būti pernelyg trapi.
Be to, apsvarstykite, ar jūsų stogas yra pakankamai didelis, kad būtų saulės kolektoriai. Jums reikės ne mažiau kaip 30 cm erdvės aplink savo saulės kolektorius, todėl jums reikia atsižvelgti apskaičiuojant, kiek stogo vietos turite. Pavyzdžiui, 4KW su 16 plokščių reikia ne mažiau kaip 29 m² ploto.
Stogų reikalavimai su saulės kolektorių sistemomis
Saulės skydelio dydžio dydis
Saulės elementai turi skirtingų formų ir dydžių tipus. Kuo didesnė saulės kolektorių sistema, tuo daugiau elektros energijos gaminama. Apskaičiuojant savo energijos poreikius, gausite geresnę idėją apie tai, kas jums reikia didelio skydelio.
Monokristalinės plokštės yra žinoma, kad yra efektyviausia tipo saulės kolektorių rinkoje, o tai reiškia, kad dėl tokio elektros energijos gamybos, nes reikės polikristalinių sistemos, jums reikės mažiau plokščių (ir taip mažiau stogo erdvės) .
Priežiūra
Svarbu atlikti tinkamą saulės kolektorių priežiūrą, kad maksimaliai padidintumėte savo sistemos gyvenimą. Laimei, saulės kolektorių nereikia didelės priežiūros per visą savo gyvenimą (25-30 metų).
Palikite plokštes reguliariai patikrinti montuotoją ar kitus paslaugų teikėjus. Jei tai padarysite patys, galite prarasti garantiją, jei sugadintumėte plokštes.
Tačiau tai, ką galite padaryti patys yra užtikrinti, kad jūsų plokštės visada būtų švarus. Tai apima lapų ir šakų pašalinimą iš saulės kolektorių sistemos ir skalavimo sodo žarna - venkite nedelsiant paliesti.
Kiek saulės kolektorių reikia?
4 kW saulės kolektorių sistemą reikės maždaug 16 saulės kolektorių su 250 W, o 5 kW sistema yra 20 saulės kolektorių.
Kiek saulės kolektorių reikia tiekti namų ūkį, priklauso nuo kelių dalykų:
• Jūsų dabartinis elektros energijos suvartojimas
• Jūsų energijos tikslai (kiek vartojimo planuojama padengti)
• Jūsų stogo talpa,
• Saulės valandų skaičius jūsų vietovėje.
Kadangi šie veiksniai skiriasi nuo namų į namus, svarbu atskirai įvertinti kiekvieną namų ūkį.