Atrodiet gudrus profesionāļus
Stogo ŠiltinimasAr jums reikia paslaugos stogo šiltinimo srityje? Wilio padės surasti kokybiškus erdvės matavimo, izoliacijos izoliacijos, garų barjero tvirtinimo ir folijos jungties sandarinimo ekspertus. Stogo šiltinimo kaina dažniausiai priklauso nuo paslaugų spektro. Peržiūrėkite daugiau informacijos apie paslaugas: matuoklį, glaistą ir pjovimo peilį pateikė vienas iš mūsų 24 753 specialistų kategorijoje
Stogo izoliacija
Visada galite suprasti, kas neapšiltino savo palėpės dėl balandžių ir kitų paukščių, kurie sėdi ant stogo ir mėgaujasi visa šiluma, sklindančia iš žemiau esančio namo. Kyla karštis, o gudrūs paukščiai greitai tuo pasinaudoja.
Kas yra palėpės izoliacija?
Palėpės izoliacija yra medžiagos barjeras jūsų stogo erdvėje. Jis gali būti dedamas tarp sijų (horizontalios sijos palei jūsų palėpės grindis) arba gegnių (nuožulnios sijos, laikančios stogą).
Bet kuriuo atveju izoliacija sulėtina šilumos perdavimą tarp jūsų gyvenamosios erdvės ir išorinio pasaulio, todėl žiemą namai bus šiltesni, o vasarą – vėsesni. Izoliacija tarp sijų išlaiko šilumą jūsų gyvenamojoje erdvėje apačioje ir sukuria vėsią palėpę, o izoliacija gegnėse išlaiko šilumą ir stogo erdvėje.
Kiti stogo izoliacijos privalumai:
Mažesnės šildymo sąskaitos
Jūsų namų energijos vartojimo efektyvumo gerinimas
Padidinkite savo namų vertę
Vidutinio 3 miegamųjų sublokuoto namo palėpės šiltinimas su centriniu dujiniu šildymu gali prasidėti nuo „pasidaryk pats“ šiltinimo už maždaug 50 EUR, o tai gali užtrukti mažiau nei metus, todėl sumažės energijos sąnaudos.
Kodėl reikalinga palėpės izoliacija?
Neapšiltintuose namuose ketvirtadalis prarastos šilumos pasklinda per stogą. Palėpės ar stogo apšiltinimas – puikus būdas padidinti namų jaukumą. Ir dar daugiau gerų naujienų: jis tarnaus daugiau nei 40 metų ir turėtų daug kartų atsipirkti taupant energiją, nes palėpės šiltinimo kaina yra palyginti nedidelė.
Kalbant apie naudą aplinkai, gera palėpės izoliacija taip pat padės sumažinti jūsų namų anglies pėdsaką. Taip yra todėl, kad kuo geriau apšiltintas jūsų namas, tuo efektyvesnė bus jūsų šildymo sistema – sumažinsite išmetamųjų teršalų kiekį ir sutaupysite pinigų.
Ar galiu pats apšiltinti palėpę?
Stogo izoliaciją galima (iš tikrųjų gana paprasta) įrengti patiems, jei:
Lengva patekti į stogo erdvę.
Nėra problemų dėl drėgmės ar kondensato.
Jūsų palėpės sijos yra reguliariai išdėstytos.
Jūs nebandote apšiltinti plokščio stogo.
Norint atlikti sudėtingesnius dalykus, reikia būti patyrusiu meistru arba pasitelkti profesionalų techniką, žinantį, kaip tinkamiausiu ir efektyviausiu būdu apšiltinti palėpę.
Plokščius stogus visada turi apšiltinti profesionalas. Jei erdvė drėgna, prieš pradėdami bet kokius izoliacijos darbus turite tai išspręsti.
Namų iš netradicinių medžiagų restauravimas
Jei gyvenate istoriniame name arba name, kuris buvo pastatytas iš vietinio tradicinio akmens ar kitų medžiagų, naudokite tinkamas palėpės šiltinimo medžiagas ir metodus. Priešingu atveju jūsų namai gali būti ne tokie šilti ar sausi, kaip turėtų. Tiesą sakant, geriausia būtų pasikonsultuoti arba pasamdyti vietinius darbuotojus, kurie yra apmokyti atitinkamų metodų.
Kaip apšiltinti palėpę
Jei turite sausą palėpę su lengvai pasiekiamomis ir tolygiai išdėstytomis sijomis, pigiausias ir lengviausias būdas ją apšiltinti yra tarp sijų su izoliacinio stogo ritėmis. Jie gali būti pagaminti iš mineralinės vatos, stiklo pluošto arba perdirbtų medžiagų.
Pirmiausia iš palėpės išimkite visas senas dėžes ir nereikalingus daiktus.
Apsaugokite visus vamzdžius ir vandens rezervuarus, esančius stogo erdvėje, kad neužšaltų, nes palėpėje bus daug vėsiau izoliavus nuo žemiau esančios gyvenamosios patalpos.
Patikrinkite, ar nėra elektros linijų. Jei yra, jis turi būti virš izoliacinės medžiagos, tačiau norint tai pasiekti, jis neturi ištempti. Jei nesate tikri, ką daryti, kreipkitės į profesionalų elektriką.
Išmatuokite palėpę ir įsigykite pakankamai izoliacinės medžiagos, kad ją uždengtumėte, kad ji būtų užpildyta bent iki 270 mm gylio.
Išvyniokite izoliaciją ir padėkite ją tarp sijų. Dauguma sijų yra maždaug 100 mm aukščio (bet pirmiausia išmatuokite tai), todėl šiam pirmajam sluoksniui jums reikės 100 mm vatos. Palėpės izoliacinės plokštės paprastai yra 1140 mm pločio, todėl tikriausiai turėsite jas iškirpti, kad jos tilptų. Naudokite žirkles, nes medžiagos plyšimas ar tempimas sumažins jos efektyvumą.
Sukurkite antrą sluoksnį stačiu kampu į pirmąjį. Jei pirmasis sluoksnis yra 100 mm gylio, antram sluoksniui reikės 200 mm vatos.
Man reikia naudoti savo palėpę kaip saugyklą, ar vis tiek galiu ją izoliuoti?
Jei norite saugiai laikyti daiktus palėpėje, virš sijų turėsite pritvirtinti lentas. Bet jei tiesiog užpildysite tarpus tarp sijų izoliacija ir tada peržengsite viršų, palėpės izoliacijos gylis nebus pakankamas.
Kaip galite padidinti stogo izoliacijos sluoksnio storį
Tarp sijų padėkite mineralinę vatą, o tada ant sijų pritvirtinkite tvirtas izoliacines plokštes su grindų lentomis viršuje. Ar galėtum Jūs netgi galite įsigyti izoliaciją ir grindų lentas, kurios jau yra sujungtos viena su kita, todėl darbas tampa daug greitesnis ir lengvesnis.
Taip pat galite panaudoti savo (arba kieno nors kito) įgūdžius, kad sukurtumėte aukštesnį grindų lygį, kad tilptų reikiama 270 mm palėpės izoliacija.
Kad ir ką nuspręstumėte, nedėkite 270 mm mineralinės vatos, o tada tiesiog nesuspauskite, nes tai sumažins jos efektyvumą ir galėjote naudoti mažiau.
Atminkite, kad izoliacija tarp sijų sukurs šaltą stogo erdvę, todėl jei ten laikote ką nors, kas turi išlikti šilta, geriau izoliuoti gegnes, o ne sijas.
Kaip išvengti šilto oro patekimo į palėpę per liuką?
Įsitikinkite, kad dangtis tvirtai priglunda. Jei ne, greičiausiai jį reikės pakeisti. Jei atrodo, kad jis geriau tinka žiemą nei vasarą, palėpėje gali būti drėgmės, todėl prieš svarstydami apie stogo izoliaciją turėsite tai išspręsti.
Užtikrinę tvirtą prigludimą, tarp jo ir rėmo naudokite nuėmiklį.
Patikrinkite, ar šiluma nepatenka į stogą per kitas angas – pavyzdžiui, virš ventiliacijos dėžės arba aplink vamzdžius. Jei yra, prieš izoliuodami palėpę turėtumėte juos užsandarinti.
Palėpę paverčiau gyvenamąja patalpa. Kaip man jį izoliuoti?
Jei naudojate palėpę kaip miegamąjį, žaidimų kambarį ar darbo kambarį, norėsite, kad ji būtų tokia pat šilta, kaip ir likusioje namo dalyje – todėl mansardą izoliuoti nėra prasmės. Vietoj to, jums reikia izoliuoti stogą. Įprastas būdas – tarp gegnių įkišti vientisas izoliacines plokštes.
Jie turi būti supjaustyti tiksliai iki tinkamo dydžio, kad jie tvirtai priglustų ir nepraleistų skersvėjų. Norint pasiekti reikiamą 270 mm šiltinimo storį, gali tekti apšiltinti gegnes ir apšiltintomis gipso kartono plokštėmis.
Jei jums nepatinka izoliacinių plokščių išvaizda, galite jas padengti gipso kartono plokštėmis ir dažyti arba išklijuoti tapetais.
Taip pat galite naudoti šį metodą, jei norite, kad palėpėje būtų šilta dėl kitų priežasčių.
Mano palėpės liukas per mažas, kad netilptų suaugęs žmogus. Kaip galiu izoliuoti palėpę?
Jums reikės pasitelkti profesionalų techniką, kuris specialia įranga išpūs granuliuotą izoliaciją į jūsų palėpę. Stogo izoliacinė medžiaga bus celiuliozės pluoštas arba mineralinė vata, kuri modifikuota taip, kad būtų užtikrintas jos nedegumas. Tai turėtų trukti tik kelias valandas, priklausomai nuo jūsų palėpės dydžio.
Kaip veikia palėpės izoliacija, jei turite plokščią stogą?
Jei turite plokščią stogą, geriau jį apšiltinti iš išorės, o ne iš vidaus. Izoliuojant jį iš apačios, gali kilti kondensato problemų.
Kai kitą kartą planuojate pakeisti stogą, vis tiek turėsite jį izoliuoti, kad atitiktumėte vyriausybės reikalavimus. Jei planuojate tai padaryti artimiausiu metu, prasminga abu darbus atlikti kartu. Tarp medinio stogo paviršiaus ir oro sąlygoms atsparaus išorinio sluoksnio galite pridėti izoliacijos sluoksnį.
Tačiau jei plokščio stogo nereikės keisti keletą metų, izoliacinę plokštę galite uždėti tiesiai ant atmosferos poveikiui atsparaus viršaus.
Mūsų palėpėje šiek tiek drėgna, ar dėl izoliacijos nepablogės?
Dėl izoliacijos tarp sijų palėpėje bus daug vėsiau, todėl drėgmės problema gali pablogėti. Net gegnių izoliacija gali sukelti drėgmę, nes sustabdo skersvėjų ir sumažina natūralų vėdinimą. Todėl nusprendus apšiltinti palėpę, greičiausiai teks padidinti ventiliacijos kiekį, tokiu atveju reikės leidimo planuoti.
Prieš pradedant šį projektą, rekomenduojame pasitarti su statybininku arba drėgmės ekspertu. Prieš galvodami apie palėpės izoliaciją, pasikalbėkite su jais apie drėgmės pašalinimą.
Mano šalto vandens bakas ir vamzdžiai yra palėpėje. Ar izoliacija paveiks juos?
Taip. Jei izoliuosite tarp sijų, stogo erdvė žiemą bus itin šalta. Todėl baką ir vamzdžius turite izoliuoti atskirai, kad neužšaltų ir nesprogtų. Jei taip atsitiks, remontas kainuos daug daugiau nei sutaupysite apšiltinus palėpę.
Jei izoliuosite tarp gegnių, o ne palėpės sijas, erdvė bus šilta ir jūsų vamzdžiai turėtų būti tvarkingi.
Palėpės izoliacija gali sutaupyti pinigų.
Jokiu būdu negalima apeiti: jei jūsų namuose vyrauja šaltas klimatas, šildymas žiemą yra brangus. Energetikos departamentas prognozuoja, kad gamtinių dujų ir šildymo kuro kainos šią žiemą, palyginti su praėjusiu, vėl kils – po metų, kai kuro kainos staigiai pakilo didžiojoje šalies dalyje.
Žinoma, galite sumažinti termostatą ir įpratinti dėvėti didelius megztinius patalpose, kad sumažintumėte išlaidas. Tačiau jei turite nebaigtą statyti palėpę, tinkamai ją apšiltinti yra vienas iš paprasčiausių būdų šį sezoną sumažinti šildymo sąskaitas. „Tai pasidaryk pats projektas, kurį galite įgyvendinti per savaitgalį, ir kiekvienais metais sutaupytos lėšos pridedamos“, – sako Peter. Skaičiuojama, kad tinkamai apšiltinus palėpę galite sutaupyti nuo 10 iki 50 procentų šildymo sąskaitos. Šiltam klimatui tai veikia atvirkščiai; vasarą padeda stabilizuoti namo vidaus temperatūrą, kad jos būtų nuolat kontroliuojamos vėsinimo poreikio.
Tobulame pasaulyje jūs pasamdytumėte energijos auditorių, kuris tiksliai pasakytų, kiek apsaugos jūs gaunate dėl kelių colių palėpės izoliacijos, kurią jau turite, ir tiksliai nustatys tokius dalykus kaip oro nuotėkis, kurį galite užsandarinti, kad įsitikintumėte, jog izoliacija veiks. gerai. Tačiau jei negalite sau leisti mokėti kelių šimtų dolerių už šią paslaugą, nesijaudinkite: čia surinkome visas svarbiausias know-how apie palėpės šiltinimo išlaidas, gaminius, paruošiamuosius darbus ir įrengimą. Skaitykite toliau, kad gautumėte daugiau informacijos.
Palėpės šiltinimo kaina
Pagrindiniai veiksniai, turintys įtakos išlaidoms, yra šie:
Izoliacijos tipas ir medžiaga
Kvadratiniai metrai jūsų palėpės
Izoliacijos tiekėjo ar montuotojo kainos
Pastaba: jei reikia izoliuoti aplink elektros jungiamąsias dėžes arba laidus, gali prireikti elektriko pagalbos.
Pradėkite nuo palėpės
Nustokite naudoti palėpę saugojimui. Kodėl? Nes paprasčiausias ir pigiausias būdas apšiltinti palėpę – medžiagą pakloti po grindimis. Bet jei grindys išklotos lenta, viso reikiamo ploto apšiltinti neįmanoma.
Būtinai pakelkite grindis ir padėkite naują izoliaciją ant senos. Kai nebeliks grindų, nesezoniniams drabužiams ir kasdieniams daiktams turėsite rasti vietą kitur.
Pasirinkite izoliacijos tipą ir medžiagą
Namų meistrui apšiltindami palėpę turite dvi galimybes: birus užpildas arba veltinis (dažnas paviršiaus šiltinimo terminas). Abu gali būti dedami į neapšiltintas palėpes arba sluoksniuojami ant esamos medžiagos. Kai nuspręsite, kuris tipas jums tinkamiausias, ištirkite medžiagų galimybes ir kainas, kad galėtumėte pasirinkti tinkamą gaminį. Visada patikrinkite etiketes, kad gautumėte konkrečios informacijos apie tai, ką perkate.
Birus įdaras
Izoliacijos pluoštai supakuojami į maišus ir įpučiami į norimą gylį bei tankį specialia mašina, kurią galima išsinuomoti iš pomėgių centro. Užpildą galite pilti į vietą ir paskleisti rankomis, tačiau procesas yra daug intensyvesnis ir rezultatai nebus beveik tokie geri.
Tai geriausiai tinka:
Mansarda su netaisyklingais arba nestandartiniais tarpais tarp sijų
Mansarda su daugybe kliūčių darbui
Mansarda, kur reikia dėti apšiltinimą, nes gerai užpildo tarpus ir siūles
Loftai su žemomis lubomis su ribotu aukščiu manevravimui darbo metu
Savadarbiams, kurie nori greitai baigti savo darbus ir patogiai dirba su elektros įranga
Izoliacinių medžiagų parinktys:
Stiklo pluoštas
R vertė colyje: 2,2–2,7
Pagaminta iš: perdirbto stiklo arba smėlio, kuris išlydomas ir susukamas į pluoštus
Išvada: Lengvesnė nei celiuliozė ar mineralinė vata, bet nusėda labiau nei šios medžiagos, todėl reikia dėti storesnį sluoksnį, kad gautumėte reikiamą apsaugą.
Celiuliozė
R vertė colyje: 3,2-3,8
Pagaminta iš: perdirbto plataus vartojimo popieriaus pluošto, kuris yra atsparus vabzdžiams ir ugniai
Išvada: dažniausiai naudojama pučiama medžiaga, tačiau veikiama drėgmės gali pūti ir pelyti.
Mineralinė vata
R vertė colyje: 3,0-3,3
Pagaminta iš: Akmens pluošto arba perdirbto aukštakrosnių šlako
Išvada: siūlo natūralų atsparumą ugniai, bet kainuoja daugiau nei kitos birios medžiagos.
Batty
Ši lanksti izoliacinė medžiaga dažniausiai supakuota į įvairaus storio ir standartinio pločio, dažniausiai 16 colių ir 24 colių, ritinius, kad tilptų tarp sijų ar smeigių namuose. Jie tiekiami su popierine arba folijos danga, kuri tarnauja kaip garų barjeras, arba be jos. Norėdami pasiekti norimą izoliacijos lygį, pridėkite vieną ar daugiau sluoksnių.
Jie geriausiai tinka:
Mansarda su standartiniu tarpais tarp sijų, ypač be izoliacijos
Palėpė su keliomis kliūtimis apeiti
Palėpė su pakankamu aukščiu manevruoti darbo metu
Amatininkai, kurie nesigaili pjaustyti medžiagos, kad tilptų į kliūtis
Izoliacinių medžiagų parinktys:
Stiklo pluoštas
R vertė colyje: 2,9–4,3
Pagaminta iš: perdirbto stiklo arba smėlio, kuris išlydomas ir susukamas į pluoštus
Išvada: dažniausiai naudojamas ir pigus, tačiau pluoštai gali dirginti plaučius ir odą (nors ir mažiau nei ankstesniais metais dėl geresnės gamybos) ir yra mažiau efektyvūs blokuojant oro srautą nei kitos medžiagos.
Celiuliozė
R vertė colyje: 3,7–3,8
Pagaminta iš: perdirbto plataus vartojimo popieriaus pluošto, kuris yra atsparus vabzdžiams ir ugniai.
Išvada: nedirgina plaučių ar odos, tačiau gaminys gaminamas ribotu kiekiu gamintojų.
Mineralinė vata
R vertė colyje: 3,0-3,3
Pagaminta iš: Akmens pluošto arba perdirbto aukštakrosnių šlako
Išvada: jis yra natūraliai atsparus ugniai, tačiau produktas yra brangesnis nei kiti.
Medvilnė
R vertė colyje: 3,7–3,8
Pagaminta iš: perdirbto džinsinio audinio pluošto
Išvada: blokuoja oro srautą ir garso perdavimą, tačiau medžiaga yra brangesnė nei kitos.
Padidinkite esamos izoliacijos dydį
Paimkite matavimo juostą ir žibintuvėlį, kad pamatytumėte, kokią izoliaciją jau turite palėpėje ir kokio gylio ji yra. Ištraukite ir išmeskite bet kokią suspaustą, vandens nudažytą ar supelijusią medžiagą – tai nenaudinga.
Kiek izoliacijos pirkti
Išmatuokite savo palėpės kvadratinį metrą. Skaitykite nemokamo užpildo etiketes; kiekviename maiše yra nurodytas reikiamas gylis pagal R verčių diapazoną ir maišų skaičius, kurio reikia 1000 kvadratinių metrų tame gylyje.
Batų ar ritinių skaičių apskaičiuokite pagal naudojamo gaminio plotį ir ilgį. Bet kuriuo atveju įsigykite papildomą maišelį ar ritinėlį – tikrai nenorite, kad jo pritrūktų prieš pat darbą.
Pirmasis paruošimo žingsnis: Užtikrinkite oro sandarumą
Tarpai palėpėje arba tarp apatinių aukštų ir palėpės leis pašildytam (arba vėsintam) orui išeiti į lauko erdvę, todėl bet kokia papildoma izoliacija iš esmės bus nenaudinga. (Čia yra įprastų oro nuotėkių diagrama.) Štai greitas gruntas, skirtas pašalinti vietas, kuriose gali atsirasti skersvėjų.
Aplink palėpės langus: naudokite konservuotas, minimaliai besiplečiančias purškiamas putas aplink korpusą ir užsandarinkite nuotėkį aplink varčią ir apdailinkite putplasčio sandarikliu.
Aplink ortakius, laidus, išmetimo ventiliatorius ir vamzdžius: tarpus galima užsandarinti ugniai atspariu sandarikliu; didesnius užsandarinkite ugniai atspariomis purškimo putomis
Aplink kaminus ir dūmtakius: naudokite metalinę dangą, užsandarintą aukštos temperatūros sandarikliu arba ugniai atspariu cementu
Kiti pagrindiniai pasiruošimo žingsniai prieš izoliaciją
Pašalinkite šiuos veiksnius, kad izoliacija tęstųsi ilgus metus, o oras išliks ten, kur jam priklauso: savo namuose.
Pataisykite stogo nuotėkius. Vanduo yra izoliacijos priešas. Tai sukuria dirvą pelėsiui veistis ir sunaikina orą sulaikančias kišenes, kurios blokuoja šilumos srautą. Ieškokite vandens dėmių ant stogo dangos ir drėgnų ar supelijusių dėmių ant palėpės sijų ir esamos izoliacijos, kad būtų galima nustatyti nuotėkio vietą.
Patikrinkite šviestuvus. Išskyrus tuos atvejus, kai naudojate mineralinės vatos izoliaciją arba jūsų šviestuvai nėra klasifikuojami kaip saugūs liestis su bet kokio tipo izoliacija, neleiskite medžiagai liestis arba uždengti grindų šviestuvus – tai yra gaisro pavojus. Naudodami audinį, metalinę apdailą arba faneros laužą aplink visus šviestuvus sukurkite mažiausiai 3 colių apsauginį tarpą.
Nukreipkite visus įsiurbimo ventiliatorius ir vėdinimo angas į išorę. Nors statybos kodeksams prieštarauja bet kokių išmetamųjų dujų išleidimas į palėpę, daugelis „pasidaryk pats“ to vengė. Ištaisykite šią klaidą, kad drėgnas išmetamas oras nepatektų į izoliaciją ir jos nesunaikintų.
Apsaugokite save montuodami izoliaciją
Štai pavyzdys, kaip atlikti darbą be nelaimingų atsitikimų ar traumų.
Dėvėkite kaukę nuo dulkių, apsauginius akinius, darbo pirštines, marškinius ilgomis rankovėmis ir ilgas kelnes, kad apsaugotumėte plaučius, akis ir odą nuo skaidulų.
Nestovėkite ant sijų. Jei prarasite pusiausvyrą, galite atsitrenkti į lubas. Naudokite faneros gabalą arba kelias tvirtas, plačias lentas kaip stovimą paviršių ir judinkite jas dirbdami. Siekiant stabilumo, jie turi uždengti bent tris sijas.
Apšvieskite tamsius palėpės kampus nešiojamomis baterijomis maitinamomis lempomis arba prisegamais dirbtuvių šviestuvais.
Užtikrinkite, kad palėpėje tekėtų oras
Sofito ventiliacijos angas uždengti biriu užpildu arba veltiniais, o tai pasiekiama, jei izoliuojate išilgai karnizo, yra didžiulis ne-ne. Oro srautas iš sofitų į kraigo ventiliacijos angą išlaiko stogą vėsų ir neleidžia susidaryti ledo užtvankoms. Medžiaga blokuos šį srautą. Dėl tos pačios priežasties izoliacija neturėtų liesti apatinės stogo pusės. Kad medžiaga neišplistų, prie stogo dangos prie karnizo pritvirtinkite plastikinius arba putplasčio deflektorius.
Jei izoliuojate nuo nulio, įdėkite tinkamą garų barjerą tinkamoje vietoje.
Nors kai kurie siūlai yra su popieriumi arba folija, kuri gali veikti kaip garų barjeras, kai kurie ekspertai nori naudoti 6 mm polietileno foliją, išpjautą tarp sijų ir siūlių, užklijuotų folijos juosta, kad drėgmė nepatektų į izoliaciją. Nesvarbu, ar naudojate laisvą užpildą, ar veltinį, garų barjerą pastatykite kuo arčiau šiltosios izoliacijos pusės, kur galėtų patekti karštas, drėgnas oras – link namo vidaus esant šaltam klimatui (po grindų izoliacija). ir į palėpę karšto oro (viršutinė grindų izoliacijos dalis). Kai kuriose srityse nereikia garų barjero.
Kiti izoliacijos įrengimo gudrybės ir patarimai
Dirbkite nuo palėpės perimetro link durų arba liuko, kad neužliptumėte ant visos ką tik paklotos izoliacijos.
Visada uždenkite lubų sijų viršūnes, kad izoliacija būtų pakankamai gili, kad atitiktų tikslinę R vertę ir išvengtumėte šilumos nuostolių, atsirandančių dėl medinio rėmo.
Visą dieną gerai nusiprauskite po dušu, kad pašalintumėte pūkelius nuo odos, ir išskalbkite darbo drabužius po vieno dėvėjimo.
Už nemokamą užpildymą
Pataisykite blokavimą aplink liuką arba duris, kad medžiaga būtų klojama aplink vietą be nuotėkio.
Įsitikinkite, kad užpildymo gylis yra lygus palėpėje. Norėdami užtikrinti pučiamos medžiagos vienodumą, kreipiamuosius elementus įsukite giliai visoje erdvėje.
Jei norite gauti tikslinę pasirinkto gaminio R vertę, naudokite maišų skaičių, kurį jūsų skaičiavimai nurodė palėpėje, kurią reikia izoliuoti – niekada mažiau. Jei pasiekėte norimą gylį, bet dar liko keli maišeliai, pridėkite medžiagos tolygiai visoje erdvėje, kol visi maišai bus panaudoti.
Kad naudojant medžiagą būtų pasiektas tinkamas tankis, pūtimo žarną laikykite lygiagrečiai grindims ir grindų sijoms. Pūskite užpildą tarp sijų ir virš jų, o ne per jas.
Batijui
Klojant gaminį pirmą kartą, visada naudokite nevyniotus veltinius, kad drėgmė nepaliktų tarp naujo ir seno izoliacijos sluoksnių. Galite nusipirkti juos nepadengtus arba tiesiog nuimkite popierinį ar folijos pagrindą.
Naują nesusiūtų veltinių sluoksnį padėkite statmenai senajam sluoksniui, kad uždengtumėte apatinio sluoksnio tarpus. Gretimi bateliai turi būti prigludę, bet nepakankamai sandarūs, kad juos suspaustų.
Niekada nedėkite sunkesnių veltinių, pavyzdžiui, medvilnės, ant lengvesnių, pavyzdžiui, stiklo pluošto. Suspausite apatinį sluoksnį ir sumažinsite jo efektyvumą.
Visada nupjaukite juosteles, kad jos tilptų aplink kliūtis ir įdubas. Jei jas užkimšite arba sustumsite aplink vamzdžius, suspausite orą sulaikančias kišenes medžiagoje ir sumažinsite jos izoliacines savybes.
Nepalikite tarpų tarp lentjuosčių ir sijų, kliūčių ar gretimų grebėstų. Net siauros sukels oro nuotėkį. Vietoj to nupjaukite ploną naudojamos izoliacijos juostelę.
Apsaugokite prieigos taškus
Mansardos liukas arba durys: pritvirtinkite standžią putų izoliaciją prie palėpės liuko arba durų pusės.
Ištraukiami laiptai arba kopėčios: su izoliuota užtraukiama palapine apsaugokite pastogę be skersvėjų.
Patarimas: tešlą supjaustykite virtuviniu peiliu. Kai kurie specialistai teikia pirmenybę jam, o ne naudingiems peiliams, nes dideli ašmenys lengvai pjauna storą medžiagą. Kaip pjovimo paviršių naudokite faneros gabalą, o kaip pagalbinę pjovimo priemonę – liniuotę.
Ar galvojate baigti palėpę?
Jei galvojate pakeisti palėpę į sandėliavimo ar gyvenamąją patalpą, verta pakeisti ne grindų, o tarp gegnių ir sienų sijų šiltinimo taktiką. Galite naudoti standžias putplasčio plokštes arba samdyti profesionalus, kad padengtumėte purškiamą putų izoliaciją.
Putplasčio blokai blokuoja oro srautą be garų barjero ir turi didesnę R reikšmę colyje nei palaidi užpildai ar veltinis, todėl jūs gaunate didesnę apsaugą esant mažesniam gyliui. Skirtingai nuo birių užpildų ar veltinio, sofito angoms uždengti reikia naudoti purškiamą putą (jų nereikia stogui vėsinti). Tada putplastis pagal priešgaisrinės saugos reikalavimus padengiamas gipso kartono plokštėmis.