Atbrīvots no ienākuma nodokļa
Atrodiet gudrus profesionāļus
Šešėlis FasaduiProjekta iesniegšana ir bezmaksas
Laimingas klientasPuikus susisiekimas, viskas vyko pagal planą, projektas pavyko kaip ir priklauso. Puikus darbas, labai malonus žmogus, tad rekomenduoju :)
Peter Š.Klientas
Kodėl Wilio?
33 500 registruotų specialistų
92 027 išspręsti projektai
4,8 iš 5 Vidutinis mūsų ekspertų vertinimas
226 512 TAIKYMO ĮRENGINIAI
Visos paslaugos
Visos paslaugos
Ar jums reikia paslaugos išorės šešėliavimo srityje? „Wilio“ padės jums rasti kokybiškus išorės šešėlių fokusavimo, projektavimo, gamybos ir montavimo ekspertus. Lauko stogo dangos kaina dažniausiai priklauso nuo paslaugų spektro. Žr. daugiau informacijos apie paslaugas: transporto išlaidas, pogarantinį aptarnavimą, aukščiausios kokybės medžiagų naudojimą, kurį teikia vienas iš mūsų 19 794 specialistų šioje kategorijoje.
Taip pat žiūrėkite:Kainos. \ T
Naudinga informacijaKą reikia žinoti
10 Pagrindiniai klausimai apie išorinį ekranavimą
Per pastarąjį dešimtmetį išorinis šešėlis pastato rinkoje tapo labiau populiarus. Daugelis architektų ir pastatų savininkų vis dar turi ribotas žinias apie šias sistemas ir kodėl jie turėtų būti laikomi pastato projektavimo dalimi. Šiame straipsnyje nagrinėjami 10 dažnai užduodami klausimai apie išorinį skydą ir pateikia turimų sistemų apžvalgą ir kaip jie gali būti klimato kontrolė pastate.
1. Kokios išorinės atspalvių sistemos yra prieinamos?
Mes galime juos padalinti į tris kategorijas:
Fiksuotos aklųjų sistemos yra išsikišusios saulėgrąžos, paprastai sumontuotos stiklinimo priešakyje (T. J. Brise-Soleil sistemos), taip pat tvirtos vertikalios arba horizontalios žaliuzės, sumontuotos prieš stiklinimą. Šios sistemos yra skirtos visada likti vietoje ir turi atlaikyti visas oro sąlygas, įskaitant vėjo, ledo ir sniego. Skydas skiriasi priklausomai nuo sistemos prizo ir pasirinkto aklųjų profilio, taip pat žaliuzės ir atstumai tarp jų. "Brise-Soleil" sistemos sutelkia dėmesį tik į didelius saulės kampus ir paprastai veikia tik pietiniuose rajonuose. Šešėliai taip pat teikia tik vasarą. Žiemos mėnesiais dėl mažų saulės kampų šios sistemos suteikia tik mažą arba be ekranavimo.
Kietųjų horizontalių arba vertikalių žaliuzių veiksmingumas priklauso nuo žaliuzių dydžio, kampo ir tarpo. Šios sistemos paprastai užtemdo tik didesnius saulės kampus, kad būtų galima perspektyvos ir yra efektyviausios pietinėse kryptimis. Jie gali būti įrengti rytuose ir Vakarų regionuose, bet paprastai nepažymėta prieš saulės šviesą anksti ryte arba vėlyvą popietę.
Vertikalios ir horizontalios reguliuojamos aklųjų sistemos gali būti motorizuotos, leidžiančios žaliuzės turi būti pritaikytas, kad būtų užtikrintas jautresnis ekranavimas, prijungiant prie automatizuotos valdymo sistemos. Sistemos nėra ištemptos - visada lieka prieš stiklą - bet tai galima perkelti juos tarp visiškai atviros ir uždaros padėties. Jie yra kontroliuojami naudojant jungiklį, kuriame galite kontroliuoti sistemą pagal jų poreikius iki visiškai automatizuotos sistemos, atsakančios į saulės sąlygas ir koreguoja žaliuzės kampą, kad būtų išvengta tiesioginių saulės spindulių. Sistemos paprastai kontroliuojamos nepriklausomai nuo interjero apšvietimo sistemų; Idealiu atveju lygiai automatiškai pritaikomi, kad papildytų natūralią kasdieninę šviesą, kur tai yra būtina. Kadangi sistemos veikia tik nuo laiko ir koreguoti žaliuzes, jiems reikia tik kelias sekundes, energijos suvartojimas nėra reikšmingas, ypač palyginti su santaupomis, kurios gali būti pasiektos mažinant šildymą, vėdinimą ir oro kondicionavimą (HVAC).
2. Kodėl išorinė sistema yra efektyvesnė už interjerą?
Apskritai, išorinė sistema yra geresnė nei vidinė, nes ji apsaugo didelę saulės energijos dalį, kad būtų galima patekti į pastatą. Energija iš saulės yra trumpas ir perduoda mažą šilumą. Šiluma gaminama tik tada, kai saulės energija absorbuojama paviršiuje (pvz., Kilimai, baldai, drabužiai ar oda) ir tada spinduliuojama kaip infraraudonųjų spindulių energija su ilgomis bangomis (IR).
Vidinė ekranavimo sistema gali: leisti saulės energijai ištraukti; įsisavinti saulės energiją; ir atspindi saulės energiją atgal per stiklą. Atsispindi saulės energija nėra problema - lieka trumpa ir nesukelia šilumos pelno. Perduodama galia absorbuojama su pastato paviršiais ir spinduliuojami kaip šiluma. Tuomet tamsos sistemos absorbuojamas energijos kiekis yra spinduliuojamas kaip šiluma ir didžioji dalis šios šilumos yra užfiksuota pastato viduje, ypač jei naudojamas mažos emisyvumo stiklas (mažas-e).
Išorinė sistema yra panaši į vidaus pralaidumą, saulės energijos įsisavinimą ir atspindį. Viskas, kas sugeria ekranavimo sistemą, bet yra spinduliuojama kaip šiluma iš pastato išorės. Kadangi medžiaga nėra skaidri, spinduliuojama šiluma pateks į pastatą. Taigi išorinė sistema pašalina vieną iš dviejų šiluminės energijos šaltinių, kurie žymiai sumažina saulės pelną pastato viduje. Populiari medžiaga pilkos baltos ir tam tikros rūšies stiklai (pvz., Žemo el. interjeras. "G" vertė yra tiesioginio ir antrinio saulės perėjimo į pastatą suma. Antrinis pralaidumas reiškia daug saulės spindulių absorbuojant derinant stiklinimo ir ekranavimo sistemą, kuri tada teka arba spinduliuojama pastate. Net su baltu audiniu, turinčiu didžiausią atspindžio lygį, yra 0,16 lyginimui išoriniam įrenginiui ir 0,36 vidiniam įrenginiui. Todėl tai reiškia, kad dirvožemio sistema turėtų būti įdiegta, jei įmanoma, išorėje. Gali būti situacijų, kai ji nėra praktiška - pavyzdžiui, aukštybiniai pastatai su 25 ar daugiau aukštų. Tokiais atvejais yra tinkama atspalvių dukterio fasado atspalvių naudojimas, nors ekranavimas yra tik vienas iš daugelio įtakos veiksnių įgyvendinant šį fasado struktūrą.
3. Kokie yra pagrindiniai išorinės atspalvių sistemos privalumai?
Pagrindinis išorinės atspalvių sistemos privalumas yra sumažinti pastatų techninės steigimo reikalavimus (TZB). Kaip jau minėjome, išorinis skydas blokuoja didelę saulės pelno dalį, kol ji prasiskverbia per stiklą ir pastatą. Jei saulės padidėjimas yra mažesnis, tada HVAC sistemos dydis gali būti sumažintas. Rezultatas yra įvesties kapitalo taupymas, kuris gali visiškai arba iš dalies subalansuoti ekranavimo sistemą, taip pat nuolatines veiklos sąnaudas.
Veiksmingiausios ekranavimo sistemos, pvz., Išorinės žaliuzės, gali užblokuoti daugiau kaip 90 proc. Saulės pelno, kuris turi didelį poveikį mažinant reikalavimus. Tačiau kai kurie pastatai turi būti atvėsinami vasarą, o žiemą reikia šildymo. Jei naudojama išorinė išorinė atspalvių sistema, žiemos mėnesiais jis gali būti išjungtas, kad būtų pasiektas saulės pelnas į pastatą ir laisvas šildymas. Žiemos mėnesiais išspręsta vidaus ekranavimo sistema, pvz., Žaliuzės. Kitas privalumas yra natūrali dienos šviesa.
Lauko ekranavimo sistemos gali padėti optimizuoti kasdienį šviesą interjero apšvietimui, mažinant dirbtinio apšvietimo poreikį. Daugiau nei 30 proc. Office pastato energijos sąnaudų yra susijęs su dirbtiniu apšvietimu, todėl sumažinimo sumažinimas gali sukelti didelį santaupas. Gerai sukurta ekranavimo sistema taip pat prisideda prie patogių darbo sąlygų ir padidėjusio našumo.
Gera atspalvių sistema diskina šilumą ir akinimo ir taip pat leidžia išorinį vaizdą. Galiausiai jis gali pasiekti gražų pastato projektą ir padidinti jo efektyvumą.
4. Gali būti naudojamos išorinės atspalvių sistemos naujiems ir esamiems pastatams?
Taikyti išorines atspalvių sistemas naujam pastatui visada yra lengviau būti dizaino etapo dalimi. Fiksuotos išorinės aklųjų sistemos yra tam tikros fasado apkrova. Jei jie yra pritvirtinti prie perimetro sienos, reikės sustiprinti įrašus. Tačiau esamiems pastatams gali būti naudojami išoriniai ekranavimas. Nors tai nebuvo originaliame pastato dizaine, galima įtraukti struktūrinius elementus, kurie leidžia įrengti esamą fasadą. Tada struktūra būtų įrodyta, kad fasadas padengtų apkrovą (vėjas, ledas, sniegas), taip pat paties sistemos svorį.
Jei funkcinė sistema naudojama esamame pastate, reikės išnagrinėti, kaip vamzdžiai ir elektros kabeliai gali įsiskverbti į fasadą, kad galėtumėte prisijungti prie žaliuzių ar skydų.
5. Kokie yra bendri būdai, kaip pritvirtinti prie pastato fasado (ir kokias problemas reikia atsižvelgti)?
Naujų ir senesnių pastatų atveju išorinės atspalvių sistemos įrengimas gali pailsėti tiesiai ant grandinės korpuso stulpelių, plytų ar betono mūro elementų (CMUS) arba per apsaugotą plieno konstrukciją.
Išorinės žaliuzės ir žaliuzės paprastai yra sumontuotos tik virš arba ant stiklo viršaus. Yra gana paprasti. Kai vėjo greitis viršija nurodytą lygį, jie yra įtraukiami, todėl fasadas nėra našta. Lengvesni aliuminio konsolės gali būti naudojamos galvos kabinei prijungti prie fasado. Iš anksto sumontuoti šoniniai kreipiantys laidai taip pat paprastai naudojami siekiant užkirsti kelią ekranavimo sistemai įkeliant vėją (antroji galimybė yra ekstruziniai šoniniai kreiptuvai). Kiekvienas bus ištemptas iki maždaug 22,7 kgf (50 lbf). Išorinės žaliuzės ir brija-soleil sistemos yra tvirtai jos vietoje visomis oro sąlygomis. Todėl sistemos konsolės bus suprojektuotos pagal vietinių statybos taisyklių ir varžtų arba kitų jungiamųjų elementų apkrovos, taip pat pasirinktos maksimaliam apkrovai. Jei sistemos yra prijungtos prie grandinės sienos, įrašai turės būti sustiprinta plieno. Tai ypač pasakytina apie BRANCE-SOLEIL sistemas, kurios išsikiša per atstumą nuo fasado ir taip sukuria reikšmingus momentus ir slydimo galias ryšio svetainėse.
Taip pat reikėtų atsižvelgti į skirtingų metalų atskyrimą, šalto tilto ir vandens kvapą, taip pat santykinį išplėtimą ir susitraukimą tarp ekranavimo sistemos ir fasado. Atsižvelgiant į šiuos veiksnius, ekranavimo reikalavimai jau rekomenduojama aptarti pradinius projektavimo proceso etapus.
6. Ar pastato vieta ir orientacija pasirinks išorinę atspalvių sistemą?
Daug veiksnių veikia lauko šešėliai sistemą. Du reikšmingi yra pastato vieta ir stiklo orientacija. Stiklinimo orientacija taip pat turės didelį poveikį sistemos pasirinkimui. Saulė šiaurinėje pusėje yra mažiausia, nes nėra tiesioginės saulės. Tačiau foninė spinduliuotė vis dar yra tinkamai reikšminga, ypač vasarą. Saulės šviesa rytuose ir vakarinėje pusėje yra panašios, aukščiausios vertės atsiranda vasarą. Įdomu tai, kad yra didžiausia saulės šviesa pietinėje dimensijoje įvyksta per aušintuvų mėnesius. Vasaros viduryje jie reiškia didelius saulės kampus incidento spinduliuotės. Tačiau didžiausias saulės spindulių poveikis atsiranda ant stogo. Todėl bet kokie stoglangiai gali sukelti didelių saulės problemų. Dėl fasado variantų, fiksuotos sistemos gali dirbti pietinėje pusėje, tačiau funkcionalus bus geriau rytuose ir vakaruose. Nors vertikalios žaliuzės gali veikti rytuose ir vakarinėje pusėje, horizontaliai yra geriau kontroliuoti saulės pelną ir leidžiant perspektyvas į išorę.
7. Kaip išorinės atspalvių sistemos apima nepalankias oro sąlygas?
Kaip jau pabrėžta, fiksuotos aklųjų sistemos yra skirtos maksimaliam apkrovai. Esant brivery-soleil sistemoms, apkrovos ryšio svetainėse gali būti didelės, ypač jei jos yra didelės iškyšos. Jei tai, įstrižainės statramsčiai gali būti įtrauktas į struktūrą, kuri leis našta pasiskirstymą tarp dviejų tvirtinimo taškų. Dėl kietų sistemų taip pat būtina atsižvelgti į kritimo ledo kaupimą ir riziką. Todėl "Brise-Soleil" sistemos gali būti netinkamos aukštumams miestuose.
Išorinės sistemos, pvz., Išorinės žaliuzės ir žaliuzės, yra lengviau nei kietos sistemos ir yra suprojektuoti naudoti dideliu vėjo greičiu. Standartiniai žaliuzės turi būti parsisiųsti palyginti mažu vėjo greičiu (iki maksimalaus greičio maždaug 32 km / h [20 mph]) ir netinka vėjo vietoms arba dideliems pastatams. Tačiau yra alternatyvi versija, vadinama "užtrauktuku sistema", leidžiančia audinio užrakinimui į šoninius takelius. Šis tipas gali veikti prie vėjo greičio iki 144 km / h (90 mph) ir tinka dideliems pastatams.
Ledai taip pat yra potenciali problema, tačiau ji gali būti ne, jei sistemos yra apsaugotos iškeltos pozicijos. Automatizuota kontrolė užtikrina, kad sistemos bus dislokuotos tik saulėje. Temperatūros ir drėgmės jutikliai gali sustabdyti žaliuzių arba ritinių eksploatavimą, kai IMASTICS.
Šaltojo žiemos klimato vietose paprastai reikalingi pastatai žiemos mėnesiais kaip taisyklė. Tuo metu patartina palikti išorines ekranavimo sistemas įtrauktoje padėtyje ir leisti saulei įvesti į pastatą kaip nemokamą šildymo šaltinį.
8. Kokią techninę priežiūrą reikia?
Dauguma išorinių ekranavimo sistemų reikia mažos arba be priežiūros. Fiksuoto aklųjų sistemų reikia reguliariai valyti, kad išlaikytumėte lako garantiją, tačiau nereikia papildomos priežiūros.
Reguliuojamos ir ištraukiamos sistemos taip pat reikalauja mažos arba visos priežiūros. Nepaisant to, reguliariai tikrina arba tinkamai veikia sistemos, rekomenduojama, kad kreipiantysis kabeliai (jei naudojami) yra tinkamai ištemptos ir nėra pažeistos arba paprastai nusidėvėjusios sudedamosios dalys.
9. Kaip išorinė ekranavimas gali prisidėti prie "Enegricky Economy" pastato pasiekimo?
Pavyzdžiui:
Minimalus energijos suvokimas: išorinių ekranavimo sistemų naudojimas gali padėti pasiekti penkių procentų sumažinimą (kartais daugiau) pastato našumo, palyginti su baziniu lygiu.
Optimizuokite pastato našumą: išorinių ekranavimo sistemų naudojimas gali padėti sumažinti pastato veikimą iki minimalaus reikalavimo.
Terminis komfortas: lauko atspalvių sistemos gali padėti pasiekti šildymo, aušinimo ir oro kondicionavimo reikalavimus.
Dienos šviesa: norint pasiekti šią naudą, būtina užtikrinti rankinį arba automatinį (su rankiniu valdikliu) įrenginio valdymo įtaisais visiems reguliariai okupuotoms erdvėms (leidžiant lauko ekranavimo sistemoms - arba kartu su interjeru).
10. Ar išorinės atspalvių sistemos yra prasmės sąnaudų ir naudos požiūriu?
Pateisinti išorinių ekranavimo sistemų naudojimą, reikėtų pabrėžti, kad jie turi prasmę ekonominiu požiūriu. Išorinės ekranavimo sistemos kainos nustatymas yra paprastas, tačiau naudos matavimas gali būti sudėtingesnis. Todėl svarbu, kad ekranavimo sistema būtų laikoma visapusiška šilumos sistema, nes ji gali turėti įtakos daugiausia apšvietimo ir ŠVOK sistemai.
Anksčiau buvo dažnai nurodyta, kad ekranavimo sistema neatsižvelgiama į HVAC sistemą. Tokiu atveju sunku pateisinti išorinio ekranavimo naudojimą kaip sąnaudų taupymą mažinant ŠVOK sistemos dydį. Tačiau šildymo ir vėdinimo sistemų mechaniniai konsultantai yra daug daugiau žino apie efektyviojo skydo poveikį ir dažnai atsižvelgiama į jo skaičiavimus.
Išvada
Tradiciškai interjero atspalvių sistemos, skirtos valdyti šviesą ir atspindi ir išspręsti saulės šilumos padidėjimą per ŠVOK sistemą. Didėjančios energijos sąnaudos, geresnių fasadų poreikiai ir didesnis aplinkosauginio suvokimo pagrindiniai architektai rasti alternatyvius sprendimus. Lauko ekranavimo sistemos nebus tinkamos visiems pastatuose; Tačiau, kur jie yra naudojami, jie gali žymiai prisidėti prie pastato ir jos estetinės veiklos rezultatus. Nėra jokių abejonių, kad vis daugiau architektų apmąsta išorinį ekranavimą. Didėjant supratimui, išorinės atspalvių sistemos tampa svarbiu aukšto energijos pastatų projektavimo elementu.